قیمت شاخ گوزنی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

قیمت شاخ گوزنی

شاخ گوزنی یک نوع حفاظ پرکاربرد در محیط های مسکونی، اداری و تجاری محسوب می‌گردد. استقبال فوق العاده و کم نظیری که از شاخ گوزنی به عمل آمده است به علت قابلیت ها و ویژگی های مناسب این حفاظ ارزشمند می‌باشد. یکی از این قابلیت های مطلوب، مقرون به صرفه بودن و داشتن قیمتی مناسب است.

محصول باکیفیت، قیمت بالاتر

بدون تردید قیمت هر محصولی را باید متناسب با قابلیت های آن کالا سنجید و مقایسه کرد. قطعا یک کالا با کیفیت بالاتر، طول عمر بیشتر و قابلیت های گسترده تر، قیمت بیشتری نسبت به نوع ضعیف تر و بی کیفیت تر آن خواهد داشت.

بدون شک محصول گران تر اما با کیفیت بیشتر می‌تواند از ارزش خرید بالاتری نسبت به کالایی  ارزان تر اما بی کیفیت برخوردار باشد. یک ضرب المثل انگلیسی این مساله را خیلی آسان و صریح بیان میکند: من آن قدر پول دار نیستم که جنس ارزان بخرم!

ارزش خرید چیست؟

گران و یا ارزان بودن یک کالا امری نسبی است. هر کالایی ممکن است در مقایسه با یک محصول دیگر ارزان و یا گران تلقی شود. آن چه از اهمیت بالایی برخوردار است، ارزش اقتصادی یک کالا است. به این معنا که آیا این جنس ارزش این مقدار هزینه را دارد یا خیر؟ به این مساله در اقتصاد “ارزش خرید به تناسب قیمت” می‌گویند.

آیا شاخ گوزنی گران است؟

برای تعیین گران و یا ارزان بودن یک کالا باید ویژگی های آن را بشناسیم. بنابراین ابتدا باید اطلاعات بیشتری در رابطه با شاخ گوزنی به دست آوریم.

خصوصیات شاخ گوزنی

شاخ گوزنی یک نوع حصار بسیار باکیفیت و ارزشمند است. این حفاظ آهنی از میلگردهای نمره‌ی 10 (قطر 10 میلی متر یا 1 سانتی متر) ساخته می‌شود. درهم تنیدگی میلگردها به صورت شاخ یک گوزن، باعث ایمنی بالای این حفاظ شده است. به همین علت شاخ گوزنی یک نوع حفاظ امنیتی غیر قابل نفوذ نامیده می‌شود.

گروه صنعتی پارس مفتول در تلاش است تا با استفاده از دانش روز و جدیدترین تکنولوژی های صنعت ساخت اقلام حفاظتی، باکیفیت ترین محصولات امنیتی را به صورت مستقیم و بدون واسطه، با قیمتی مناسب و اقتصادی در اختیار شما هم وطنان گرانقدر قرار دهد. شما مصرف کنندگان محترم می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مقایسه‌ی قیمت ها به وبسایت پارس مفتول مراجعه فرمائید.

قیمت شاخ گوزنی به چه مواردی وابسته است؟

شاخ گوزنی ها انواع مختلفی دارند. قیمت هر نوع حفاظ شاخ گوزنی با نوع دیگر آن متفاوت است. با این وجود پارامترهای تاثیرگذار فراوانی بر قیمت شاخ گوزنی تاثیر می‌گذارد.

بدون تردید هر چه ویژگی های یک شاخ گوزنی مناسب تر بوده و شاخ گوزنی دارای کیفیت بالاتری باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

در ادامه به برخی از مهم ترین و اصلی ترین پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت شاخ گوزنی اشاره می‌کنیم.

ارتفاع

بالا بودن میزان ارتفاع حصار شاخ گوزنی سبب افزایش وزن آن می‌شود. بدون تردید افزایش وزن شاخ گوزنی نیز موجب بالا رفتن قیمت آن خواهد شد. بنابراین با افزایش ارتفاع شاخ گوزنی، گر چه سطح امنیتی آن افزایش خواهد یافت، اما قیمت شاخ گوزنی نیز یک رشد متعارف را تجربه خواهد کرد.

لازم به ذکر است این نکته برای عرض شاخ گوزنی نیز صدق کرده و با افزایش عرض شاخ گوزنی، سطح ایمنی و قیمت آن به صورت توامان افزایش پیدا می‌کند.

تراکم

تراکم به معنای میزان میلگردهای به کار رفته در واحد طول حفاظ شاخ گوزنی است. افزایش تراکم شاخ گوزنی نیز سبب افزایش وزن آن شده و این مساله باعث بالا رفتن قیمت شاخ گوزنی می‌گردد.

ذکر این نکته ضروری است که افزایش تراکم شاخ گوزنی نقش فراوانی در بالا رفتن سطح ایمنی این حفاظ پرطرفدار و مطمئن دارد. بنابراین توصیه‌ی ما به شما برای حراست از حریم شخصی خود، استفاده از میلگردهای با تراکم بالا می‌باشد.

ضخامت و نمره‌ی میلگرد

میلگردهای قطور با شماره های بالاتر، وزن بیشتری نسبت به میلگردهای کم قطرتر دارند. بنابراین طبیعی است اگر به جای میلگرد نمره‌ی 10 از میلگرد شماره‌ی 12 استفاده کنیم، وزن و به همان نسبت قیمت شاخ گوزنی افزایش خواهد یافت.

البته این مساله تنها تا میلگرد شماره‌ی 10 صدق نموده و برای میلگرد نمره‌ی 8 یا 6 صدق نمی‌کند. چون قیمت هر یک تن میلگرد 6 و 8 از نرخ هر تن میلگرد نمره‌ی 10 و بیشتر، بالاتر است. این مساله به دلیل سخت تر بودن فرآیند ساخت میلگردهای 6 و 8 است. به همین علت معمولا از میلگرد 6 و 8 در ساخت شاخ گوزنی ها استفاده نمی‌شود. علت این امر علاوه بر قیمت بالاتر میلگرد 6 و 8 نسبت به سایر میلگردها، ضعیف بودن این دو نوع میلگرد و سطح امنیتی پایین آن ها می‌باشد.

شایان توجه است که قطر میلگرد را می‌توان اصلی ترین شاخصه در تعیین قیمت شاخ گوزنی به شمار آورد.

جوش

استفاده از جوش های باکیفیت در کیفیت، دوام و طول عمر حفاظ شاخ گوزنی نقش بسیار مهمی دارد. در صورت استفاده از جوش های خاص و باکیفیت، می‌توان طول عمر شاخ گوزنی را تا حد زیادی افزایش داد. بنابراین شاخ گوزنی های تولید شده با جوش های خاص همچون CO2 نسبت به شاخ گوزنی های ساخته شده با جوش های عادی و الکترود معمولی، قیمت بالاتری دارند.

رنگ

اگر از رنگ های الکترواستاتیک و رنگ کوره‌ای در ساخت شاخ گوزنی استفاده شود، زیبایی شاخ گوزنی به میزان زیادی افزایش خواهد یافت. علاوه بر آن استفاده از این رنگ های باکیفیت سبب عدم زنگ زدگی و جلوگیری از اکسایش شاخ گوزنی شده و نقش پررنگی در افزایش طول عمر این حفاظ ارزشمند ایفا خواهد کرد.

در صورتی که عملیات رنگ آمیزی شاخ گوزنی با رنگ های خاص همچون رنگ کوره ای صورت پذیرفته باشد، حفاظ شاخ گوزنی از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود. در سوی مقابل شاخ گوزنی هایی که به صورت عادی رنگ آمیزی شده باشند، از زیبایی، طول عمر، دوام و البته قیمت کمتری بهره خواهند برد.

ما در پارس مفتول تمام تلاش خود را در جهت ساخت کالایی باکیفیت و درخور شان شما عزیزان به کار گرفته ایم. استفاده از مرغوب ترین متریال ها، بهره گیری از جدیدترین دستگاه ها و به کار گیری متخصص ترین نیروهای انسانی، ضمانت کننده‌ی کیفیت کار ما خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.