حصار شاخ گوزنی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

حصار شاخ گوزنی

شاخ گوزنی ها یکی از بهترین و مطئن ترین حصارهای امنیتی به حساب می‌آیند. حصار شاخ گوزنی می‌تواند خیال شما را بابت امنیت محل زندگی و یا کسب و کارتان راحت کند.

حصار شاخ گوزنی به دلیل قابلیت هایی که دارد، یک حصار ضدسرقت و فوق ایمن محسوب می‌گردد. به همین علت حصارکشی به کمک شاخ گوزنی این روزها به شدت در حال گسترش و توسعه، مخصوصا در مناطق شهری و نوساز می‌باشد.

استفاده‌ی روزافزون از شاخ گوزنی جهت حفاظت از مجتمع های مسکونی، مراکز تجاری و اداری، باغات و ویلاها و سایر اماکن تحت حفاظت، سبب شده است تا بسیاری از مردم قصد خرید شاخ گوزنی داشته باشند.

با این حال یک شاخ گوزنی مناسب ویژگی هایی دارد که در صورت عدم آشنایی با این مشخصات، شاخ گوزنی خریداری شده توقعات شما را از یک حصار امنیتی مناسب برآورده نخواهد کرد.

مشخصات و ویژگی های یک شاخ گوزنی استاندارد چیست؟

شاخ گوزنی ها انواع بسیار مختلف و گوناگونی دارند. هر یک از این شاخ گوزنی ها نیز مناسب کاربرد خاصی می‌باشند. با این وجود تمام شاخ گوزنی ها باید دارای شرایط و ویژگی های خاصی باشند تا بتوان آن ها را یک شاخ گوزنی استاندارد تلقی نمود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک شاخ گوزنی استاندارد را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • • شاخ گوزنی باید از میلگردهای استاندارد با قطر 10 و یا حداقل 8 (میلگرد نمره‌ی 8 یا 10) ساخته شده باشد. 
  • • رنگ آمیزی شاخ گوزنی باید به وسیله‌ی رنگ های باکیفیت و به طور صحیح و اصولی اجرا شده باشد تا مانع از زنگ زدگی آن شود. بهترین روش رنگ آمیزی شاخ گوزنی رنگ آمیزی الکترواستاتیک نامیده می‌شود که در آن رنگ به صورت پوردی و با کمک الکتریسیته به حفاط چسبیده و سپس در کوره اصطلاحا پخته می‌شود. 
  • • بهتر است جوشکاری شاخ گوزنی ها به جای جوش معمولی با الکترود با بهره گیری از جوش CO2صورت پذیرفته باشد. این امر بر مقاومت و طول عمر شاخ گوزنی تاثیر بسیار زیادی دارد.
  • • یک شاخ گوزنی ایمن و استاندارد باید دارای حداقل ارتقاع 75 سانتی متر و حداقل عرض 50 سانتی متر باشد. البته انواع دیگر شاخ گوزنی در ارتفاع و عرض کمتر نیز به تولید می‌رسند که از سطح ایمنی کمتری نسبت به نوع یاد شده برخوردار می‌باشند. 
  • • شاخ گوزنی باید دارای طراحی مناسبی باشد. درهم تنیدگی ایده آل میلگردها و ایجاد سدی غیرقابل نفوذ از مهم ترین و اصلی ترین شاخصه های یک شاخ گوزنی مطلوب به شمار می‌رود.

انواع شاخ گوزنی

شاخ گوزنی ها دارای سبک های متفاوتی هستند که هر کدام مناسب کاربرد خاصی می‌باشند. از برترین و پرفروش ترین مدل های شاخ گوزنی می‌توان به شاخ گوزنی بوته ای، شاخ گوزنی لیلیوم، شاخ گوزنی آبشاری و شاخ گوزنی لاله ای اشاره کرد.

هر کدام از انواع متفاوت شاخ گوزنی دارای ویژگی های منحصر به فردی می‌باشند که آن ها را برای کاربرد خاصی مناسب می‌سازد. به عنوان مثال شاخ گوزنی لیلیوم یک نوع بسیار زیبای شاخ گوزنی است که برای مناطق لوکس مناسب است.

گروه تولیدی پارس مفتول با بهره گیری از مرزهای دانش در صنعت ساخت قطعات حفاظتی، تلاش می‌کند تا با ساخت قطعات استاندارد و باکیفیت، پیشران تولید محصولات امنیتی در کشور باشد.

شما هم میهنان گرامی می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و مقایسه‌ی قیمت ها، با مشاوران مجرب ما در مجموعه‌ی تخصصی پارس مفتول تماس حاصل فرمایید.

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

قیمت شاخ گوزنی به موارد پرتعدادی وابسته است. یکی از اصلی ترین موارد در تعیین قیمت شاخ گوزنی قیمت آهن و میلگرد است. به تناسب افزایش قیمت آهن آلات، قیمت شاخ گوزنی نیز افزایش می‌یابد.

نوع شاخ گوزنی نیز در تعیین قیمت آن بسیار موثر است. علاوه بر نوع، تراکم حصار شاخ گوزنی هم از موارد تاثیرگذار بر قیمت این حفاظ ایمن تلقی می‌شود. هرچه تراکم شاخ گوزنی بالاتر باشد، امنیت آن افزایش یافته و قیمت آن نیز به همان نسبت بیشتر می‌شود. علت این امر بیشتر شدن وزن شاخ گوزنی و افزایش مصرف میلگرد آن در تراکم های بالا می‌باشد.

نوع جوش حفاظ و نوع رنگ آمیزی آن نیز بر قیمت شاخ گوزنی تاثیر مستقیم دارد. استفاده از جوش های باکیفیت در ساخت شاخ گوزنی و رنگ آمیزی استاندارد آن باعث افزایش قیمت این حفاظ باارزش می‌گردد.

تراکم شاخ گوزنی چیست؟

تراکم یکی از مولفه های اصلی یک شاخ گوزنی خوب و استاندارد به شمار می‌رود. هرچه تراکم شاخ گوزنی بالاتر باشد، سطح ایمنی آن نیز افزایش یافته و نفوذپذیری آن کاهش می‌یابد.

تراکم به معنای تعداد میله های موجود در یک ردیف 2 متری از حصار شاخ گوزنی است. هرچه تعداد این میله ها بیشتر باشد، عبور از میان آن ها سخت تر خواهد بود.

ذکر این نکته هم ضروری است که علاوه بر تراکم و تعداد میلگردها، طراحی صحیح و اصولی شاخ گوزنی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی شاخ گوزنی باید به نحوی صورت گرفته باشد که میلگردها به صورت کاملا درهم تنیده شکل گیرند.

کاربردهای حصار شاخ گوزنی

از شاخ گوزنی در مناطق متفاوتی می‌توان استفاده کرد. سطح ایمنی بالای شاخ گوزنی آن را به یکی از محبوب ترین ابزارآلات امنیتی تبدیل نموده است. به همین دلیل کاربرد آن در اماکن و شرایط گوناگونی رواج یافته است.

برخی از مهم ترین کاربردهای شاخ گوزنی به شرح ذیل است:

  • • استفاده به عنوان حصار بر روی دیوارهای پیرامونی مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری
  • • استفاده به عنوان حفاظ در مقابل شیشه‌ی پنجره ها
  • • بهره برداری به عنوان حفاظ جلوی بالکن و تراس

مقایسه‌ی شاخ گوزنی و سیم خاردار

سیم خاردار نیز یکی از لوازم ایمنی مناسب و پرکاربرد جهت حصارکشی محسوب می‌شود. با این حال شاخ گوزنی به دلیل ویژگی های پرشماری که دارد، حفاظ ایمن تری نسبت به سیم خاردار به شمار می‌رود.

به عنوان مثال عدم امکان خم کردن یا پاره نمودن میلگردهای شاخ گوزنی برخلاف مفتول های سیم خاردار، یکی از مهم ترین خصوصیات مثبت شاخ گوزنی در مقایسه با سیم خاردار محسوب می‌گردد.

نصب شاخ گوزنی

شاخ گوزنی قابلیت نصب بر روی انواع دیوارهای آجری، بلوکه، هبلکس و دیوار سنگی را دارد. همچنین شاخ گوزنی به آسانی بر روی نرده ها و حفاظ های آهنی به کمک جوش نصب می‌گردد.

نصب شاخ گوزنی بر روی پایه فنس ها نیز امکان پذیر است. پایه فنس ها المان ها و ستونک هایی قائم و عمودی هستند که فنس و یا توری بر روی آن ها نصب می‌گردد.

شما مصرف کنندگان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش جهت خرید شاخ گوزنی استاندارد با اقتصادی ترین شرایط می‌توانید به وبسایت پارس مفتول مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.